Politechniczny wieczór muzyczny z Lutosławskim, Schumannem i nie tylko...
W repertuarze najbliższego koncertu z cyklu „Akademia Muzyczna w Politechnice” znalazły się dzieła Lutosławskiego, Schumanna, Rossiniego, Debussy, Mendelssohna oraz Piazzolli. Zapraszamy na Politechnikę Gdańską (aula) 19 lutego o godz. 18.00. Wstęp wolny.
Dzieła najbardziej znanych kompozytorów wszech czasów wykona trio w składzie: Andrzej Wojciechowski (klarnet), Bogdan Ocieszak (basethorn) oraz Katarzyna Bator (fortepian). Wykonawcy związani są z Gdańską Akademią Muzyczną.
Bogdan Ocieszak jest klarnecistą i klarnecistą basowym Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, współpracował m.in. z orkiestrami Opery Bałtyckiej, Polskiej Orkiestry Kameralnej Wojciecha Rajskiego; jako kameralista występuje na koncertach organizowanych przez m.in. Teatr Wybrzeże, Nadbałtyckie Centrum Kultury, Bałtycką Agencję Artystyczną oraz Akademię Muzyczną w Gdańsku. Dr Ocieszak jest inicjatorem powstania Tria Rożków Basetowych, z którym nagrał płytę „Klarnet nie jedno ma imię”. To również autor książki „Rożek basetowy – zapomniany instrument Mozarta”.
Andrzej Wojciechowski to młody klarnecista, pochodzący z Włocławka. Absolwent m.in. Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie dr hab. Bogdana Ocieszaka (dyplom z wyróżnieniem). W latach 2002-2003 studiował w klasie mistrzowskiej Joan Enric Lluna prowadzonej pod egidą Conservatori Superior De Musica w Castello (Hiszpania). Wojciechowski jest laureatem m.in. III nagrody Ogólnopolskich Przesłuchań Klas Instrumentów Dętych Drewnianych w Olsztynie w 2002 roku. Zdobył I i II nagrodę podczas dwóch kolejnych edycji Festiwalu Klarnetowego w Piotrkowie Trybunalskim w roku 2005 i 2003 oraz wyróżnienie w kategorii solowej. W maju 2006 zajął II miejsce w XIII Akademickim Konkursie Klarnetowym we Włoszakowicach.
Katarzyna Bator w roku 2002 ukończyła z wyróżnieniem Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II stopnia w Bielsku-Białej. Umiejętności pianistyczne doskonaliła w gdańskiej Akademii Muzycznej. Brała udział w wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach, zdobywając nagrody i wyróżnienia, m.in.: w Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Szafarni. W maju 2003 roku wystąpiła z programem solowym podczas I Festiwalu Kultury Polskiej w Saint Raphael. W 1998 roku wydała pierwszą płytę solową, zawierającą utwory Bacha, Chopina i Szymanowskiego.
Zapraszamy: Akademia Muzyczna w Politechnice, 19 lutego, godz. 18.00, aula Politechniki Gdańskiej, ul. Gabriela Narutowicza 11/12, Gdańsk Wrzeszcz. Wstęp wolny.