Międzynarodowa konferencja o morskiej energetyce wiatrowej na PG
Jedną z największych i najważniejszych inwestycji polskiej gospodarki w najbliższych latach będzie budowa morskich farm wiatrowych na wodach Bałtyku. Politechnika Gdańska, jako czołowy ośrodek akademicki w tym zakresie, organizuje w czwartek 8 września międzynarodową konferencję "BalticWindustry". Dodatkowo, tego samego dnia, uczelnia poszerzy współpracę z PGE Baltica, która będzie partnerem VI edycji studiów podyplomowych Morska Energetyka Wiatrowa na PG.
BALTIC WINDUSTRY
Konferencja "BalticWindustry: industrial research in offshore wind energy" poświęcona jest przede wszystkim badaniom przemysłowym w morskiej energetyce wiatrowej. Jej celem jest stworzenie platformy współpracy pomiędzy jednostkami naukowymi a przemysłem sektora morskiej energetyki wiatrowej. Wydarzenie jest skierowane do przedstawicieli przemysłu i nauki, którzy prowadzą działania w zakresie inżynierii i innowacji, ale również do studentów, którzy stoją przed wyborem swojej drogi zawodowej.
Konferencja obejmuje trzy sesje:
Administracja – w trakcie której zostaną przedstawione informacje nt. instrumentów finansowania prac badawczo-przemysłowych,
Biznes – w trakcie której zostaną przedstawione korzyści ekonomiczne oraz możliwości uzyskania przewagi konkurencyjnej w efekcie wdrożenia wyników prac badawczych w obszarze offshore,
Nauka – prezentująca przykłady wspólnych projektów naukowo-przemysłowych zakończonych sukcesem.
Wydarzenie odbędzie się w auli w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej i zostanie poprowadzone w języku angielskim. Początek o 11:00.
Więcej informacji: Conference BALTIC WINDUSTRY (pg.edu.pl).
Patronatem honorowym wydarzenie objęli: prof. dr hab. inż. Krzysztof Wilde, rektor Politechniki Gdańskiej, czł. koresp. PAN oraz Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.
SZERSZA WSPÓŁPRACA POLITECHNIKI GDAŃSKIEJ Z PGE BALTICA
Również 8 września, jeszcze przed konferencją "Baltic Windustry", o godz. 10:30 w Sali Senatu Politechniki Gdańskiej odbędzie się podpisanie listu intencyjnego dot. poszerzenia współpracy Politechniki Gdańskiej z PGE Baltica. PGE Baltica będzie partnerem VI edycji studiów podyplomowych Morska Energetyka Wiatrowa, prowadzonych na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej.
PG to pierwsza uczelnia w Polsce, która uruchomiła studia podyplomowe na tym kierunku – w odpowiedzi na zapotrzebowanie płynące z polskiego sektora energetycznego.
List intencyjny zostanie podpisany przez prof. Krzysztofa Wildego, rektora PG i Dariusza Locińskiego, prezesa PGE Baltica.
List intencyjny otworzy drogę do innych, kolejnych form współpracy, z których skorzysta tworzone przez PGE Centrum Kompetencji Morskiej Energetyki Wiatrowej.