1000 chemików przybywa na zjazd do Gdańska
Przez pięć dni w Gdańsku obradować będą Polskie Towarzystwo Chemiczne oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego. W dniach 18-22 września odbędzie się na Politechnice Gdańskiej już czterdziesty dziewiąty zjazd PTCh i SITPCh.
Do Gdańska przybędzie 1000 specjalistów. Kolejnych dni zjazdu słuchać będą wykładów plenarnych oraz pracować w szesnastu sekcjach, m.in. dydaktyki chemii, chemii analitycznej i ochrony środowiska oraz forum młodych. W poniedziałek wykład plenarny wygłosi prof. Janusz Rachoń, rektor Politechniki Gdańskiej: „Moja przygoda z chemią, sztuką i muzyką”.
– Celem Zjazdu jest nie tylko doroczne, tradycyjne spotkanie chemików Polskich, ale przede wszystkim wymiana naukowych myśli, poglądów i doświadczeń – mówi prof. Jacek Namieśnik, przewodniczącym Oddziału Polskiego Towarzystwa Chemicznego i komitetu organizacyjnego zjazdu, dziekan Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej.
Zjazdy Polskiego Towarzystwa Chemicznego odbywają się już od ponad 82 lat, pierwszy datowany jest na roku 1923. Od roku 1964 organizowane są corocznie w różnych miastach Polski przez lokalne oddziały Polskiego Towarzystwa Chemicznego, a od 1971 roku już jako Zjazdy Polskiego Towarzystwa Chemicznego oraz Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego.
Przesłaniem Polskiego Towarzystwa Chemicznego jest promowanie rozwoju nauk chemicznych i szerzenie wiedzy chemicznej poprzez organizowanie posiedzeń i zjazdów naukowych chemików, publicznych odczytów, wykładów i kursów naukowych, działalności wydawniczej i bibliotekarskiej, wspierania i wspomagania uczelnianych kół chemicznych i olimpiad młodzieżowych, nagradzanie i wyróżnianie osiągnięć naukowych. Praca towarzystwa skupia się w dwudziestu oddziałach terenowych rozmieszczonych w głównych uniwersyteckich miastach w Polsce, oraz dwudziestu siedmiu specjalistycznych sekcjach.
Informacje: http://www.pg.gda.pl/chem/zjazdptch/
Kontakt: prof. Jacek Namieśnik - dziekan Wydziału Chemicznego kom. 0/601 652 203