Międzynarodowy sukces Akademickiego Chóru Politechniki Gdańskiej
Podczas 19 Międzynarodowego Konkursu Chórów Akademickich, który odbywał się w dniach 28 czerwca - 3 lipca 2006 roku w Pardubicach (Czechy), Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej został wyróżniony złotym i srebrnym dyplomem w kategoriach: muzyka ludowa i chóry mieszane. W konkursie wzięło udział aż 20 chórów z różnych krajów świata, m.in. z Australii, Rosji, Estonii, Austrii, Niemiec, Czech, Słowacji i in. Konkurs cieszy się nie tylko renomą w świecie muzycznym, ale i długą tradycją. Jest stałą częścią organizowanego nieprzerwanie od 1967 r. Międzynarodowego Festiwalu Chórów Akademickich w Partubicach.
Bieżący sukces Akademickiego Chóru Politechniki Gdańskiej jest kolejnym potwierdzeniem wysokiego poziomu artystycznego zespołu, który ostatnimi czasy obchodził jubileusz 40 lecia swojej działalności. Do najbardziej prestiżowych osiągnięć zespołu należą nagrania dla France Musique oraz prezentacje tych nagrań w Radio-Europa, a także niezwykle oryginalna działalność Teatru Wokalnego Chóru Politechniki Gdańskiej - łączącego śpiew z choreografią. W krajowej działalności zespołu dominują wykonania form muzyki oratoryjno-kantatowej takich kompozytorów jak: Nowowiejski, Moniuszko Mozart, Bach, Haydn, Verdi, Rossini, Szymanowski, Orff, Kilar, Korcz, Praisner, Ramirez. Zespół prowadzi działalność nie tylko artystyczną, ale również społeczno-kulturalną - wykonał pierwszy w Polsce koncert muzyki poważnej na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, koncerty charytatywne na rzecz ofiar pożaru w Stoczni Gdańskiej, czy Requiem dla powodzian. Zespół aktywnie włącza się w organizację festiwali /Gdańskie Akademickie Spotkania Muzyczne/ wspólnie z Gdańskim Towarzystwem Naukowym oraz PZChiO. Wspólnie z orkiestrami: Słupską Orkiestrą Kameralną, Orkiestrą Teatru Muzycznego w Gdyni, Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Gdańsku, zespół z powodzeniem wykonuje muzykę XX wieku oraz polską muzykę współczesną. Sceniczne wykonanie "Nieszporów Ludźmierskich" Jana Kantego Pawluśkiewicza w Teatrze Muzycznym w Gdyni otrzymało tytuł wydarzenia kulturalnego roku 1994 (wg dziennika „Rzeczpospolita”). Lata 1999-2005 to czas ogromnego nasilenia wszystkich form działalności zespołu: ponad 25 dużych koncertów oratoryjnych, ponad 45 koncertów kameralnych z repertuarem a’cappella, udział w 8 wyjazdach zagranicznych. Ukoronowaniem tej intensywnej pracy jest powrót chóru do grona cenionych wykonawców muzyki a’cappella. W październiku 2001 Chór Politechniki Gdańskiej staje w szranki z 22 zespołami z Polski, Litwy i Ukrainy i zdobywa I miejsce w XIII Międzynarodowym Konkursie Muzyki Religijnej w Rumii. W czerwcu 2002 Chór Politechniki zdobywa dyplom brązowy na XXXVII Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach. W lipcu 2002 Chór PG bierze udział w III Światowym Festiwalu Chóralnym w Meksyku. W maju 2004 zdobywamy dyplom brązowy na XXIII Międzynarodowym Konkursie Muzyki Cerkiewnej. W roku 2005 zespół zdobył II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Pieśni Pasyjnej oraz notę Exelent na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Chóralnej w Montreux /Szwajcaria/.
W maju 2006 r. Chór PG został wyróżniony Nagrodą Prezydenta Miasta Gdańska za zasługi w upowszechnianiu kultury muzycznej w Gdańsku.
Fundament zespołu tworzą studenci i absolwenci Politechniki Gdańskiej. Chór działa wg formuły otwartej przyjmując corocznie uzdolnioną muzycznie młodzież.