IV Krajowa Konferencja "Technologie Informacyjne"
IV Krajowa Konferencja Technologie Informacyjne zorganizowana przez Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej odbywać się będzie w dniach 22-24 maja br. w siedzibie tego wydziału. Otwarcie Konferencji nastąpi 22 maja o godz. 9.15 w Audytorium 1 WETI.
Patronat honorowy nad konferencją objęli Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz, Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek, Prezydent Miasta Sopotu Jacek Karnowski oraz J.M. Rektor Politechniki Gdańskiej Profesor Janusz Rachoń. Natomiast patronat naukowy sprawować będą: Komitet Elektroniki i Telekomunikacji i Komitet Informatyki Polskiej Akademii Nauk.
Technologie informacyjne stanowią siłę napędową rozwoju cywilizacyjnego. Prowadzą one nie tylko do powstawania nowych dyscyplin naukowych, ale i do podejmowania wielu, często interdyscyplinarnych prac badawczych, a ponadto wpływają bezpośrednio na rozkwit nowoczesnych gałęzi przemysłu. Z tego względu czwarta już edycja Krajowej Konferencji Technologii Informacyjnych ma stać się swoistym forum wymiany myśli, a jednocześnie zachętą do podejmowania inicjatyw, zmierzających do rozwoju społeczeństwa informacyjnego w naszym kraju. Ponadto, niezmiernie ważnym zamierzeniem uczestników i organizatorów konferencji jest uwypuklenie wciąż rosnącej roli różnego typu technologii informacyjnych zarówno w edukacji studentów, jak i w pracach badawczych i wdrożeniowych. Tylko dzięki technologiom uczelnie i instytuty badawcze mogą pretendować do rangi uniwersytetów technicznych na miarę XXI wieku. Politechnika Gdańska sukcesywnie i skutecznie zmierza do osiągnięcia takiego statusu.
Tematyka Konferencji obejmuje szereg interesujących zagadnień, a wśród nich zajadą się m.in.:- metody formalne inżynierii informacyjnej
- dokumenty elektroniczne i biblioteki cyfrowe
- metodologie wytwarzania produktów informacyjnych
- modelowanie procesów i zjawisk
- roboty autonomiczne i systemy dedykowane
- telemedycyna i zdrowie
- e-gospodarka, e-region, e-państwo, e-Europa
- inżynieria i zarządzanie wiedzą
- inteligentne usługi informacyjne
- sieci teleinformatyczne nowej generacji
- wiarygodność i bezpieczeństwo
- problemy edukacji i zdalnego nauczania
- rozwój społeczeństwa informacyjnego
- infosystemy elektroniczne
- mobilny Internet i systemy bezprzewodowe