Zapraszamy na otwarcie rozbudowanego budynku „Chemia C”, najnowszej inwestycji Politechniki Gdańskiej
Nowoczesne audytorium z wyposażeniem multimedialnym, Laboratoria Biologii Molekularnej i Odnawialnych Źródeł Energii oraz pracownie do badań nad korozją czekają na studentów i pracowników Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej. Znajdują się one w rozbudowanym budynku „Chemia C”, na którego oficjalne otwarcie zapraszamy już we wtorek, 16 października o godzinie 13:15 do Audytorium budynku (numer 5 na mapie kampusu PG).
Uroczystość otworzy prof. Sławomir Milewski, dziekan Wydziału Chemicznego PG. Wystąpienia wygłoszą prof. Jacek Namieśnik, rektor Politechniki Gdańskiej, oraz Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.
Jarosław Kawula, wiceprezes Zarządu ds. produkcji i handlu Grupy LOTOS S.A., poprowadzi wykład pt. „Paliwa alternatywne - fakty i mity”. Następnie podsumowana zostanie realizacja I semestru studiów „Inżynieria i technologie nośników energii”, pierwszego na Politechnice Gdańskiej kierunku o profilu praktycznym.
– Audytorium, laboratoria i wyposażenie rozbudowanego budynku „Chemia C” umożliwią poprawę jakości kształcenia i dopasowanie oferty PG do potrzeb przedsiębiorstw działających w branży elektroenergetyki, energetyki, technologii chemicznej i przetwórstwa chemicznego, w tym paliw – podkreśla prof. Ewa Klugmann-Radziemska, kierownik Katedry Aparatury i Maszynoznawstwa Chemicznego WChem PG oraz kierownik projektu rozbudowy i przebudowy budynku.
W budynku „Chemia C” znajdują się teraz mieszczące 135 osób audytorium z wyposażeniem multimedialnym (w nim właśnie odbędzie się otwarcie inwestycji), Laboratorium Technologii Przetwarzania Nośników Energii, Laboratorium Badania Powierzchni Materiałów, Laboratorium Biologii Molekularnej, Laboratorium Odnawialnych Źródeł Energii, laboratorium do zajęć z technologii zabezpieczeń przeciwkorozyjnych i galwanotechniki oraz laboratorium do badań korozyjnych. Budynek został wyposażony w dźwig osobowy, co umożliwi korzystanie z sal osobom z niepełnosprawnością ruchową. Są w nim także miejsca pracy własnej studentów, szatnia oraz bar studencki.
Wartość zakończonego przez Politechnikę Gdańską projektu pod nazwą „Rozbudowa i przebudowa budynku »Chemia C« Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej dla potrzeb kształcenia kadr dla rozwoju technologii w produkcji, przesyle, dystrybucji i zużyciu energii i paliw” wynosi prawie 11,5 mln zł. Przedsięwzięcie zrealizowane zostało na potrzeby Inteligentnej Specjalizacji Pomorza z obszaru Technologie ekoefektywne w produkcji, przesyle, dystrybucji i zużyciu energii i paliw oraz w budownictwie.