Przechadzka po wirtualnym Targu Węglowym i nie tylko. CD NIWA zaprasza na webinarium
Przed nami jeszcze trzy webinaria organizowane przez Centrum Doskonałości NIWA. Na internetowe spotkania dotyczące nowych możliwości związanych z technologiami informatycznymi można zapisywać się za pośrednictwem strony internetowej webinaria.niwa.gda.pl.
Już dziś zapraszamy na kolejne webinarium, które odbędzie się 6 listopada br. Seminarium dotyczyć będzie możliwości wykorzystania Laboratorium Zanurzonej Wizualizacji Przestrzennej (LZWP), w którym możliwa jest nieograniczona terytorialnie wędrówka w wirtualnym świecie. W planie jest m.in. „wędrówka” po gdańskim Targu Węglowym i to w nowej odsłonie! W trakcie webinarium uczestnicy będą mogli po raz pierwszy zapoznać się także z innymi aplikacjami dostępnymi obecnie w LZWP. Pierwsza z nich to „Incepcja” demonstrująca funkcjonowanie LZWP, kolejna dotyczy „Bursztynowej komnaty”, a trzecia to aplikacja wspomagająca leczenie arachnofobii.
Następne w kolejności webinarium zaplanowano na 13 listopada. Będzie ono poświęcone systemowi SowiDocs, który umożliwia szybką analizę antyplagiatową tekstów. Podczas spotkania będzie także mowa o algorytmach genetycznych, które wykorzystywane są w informatyce do heurystycznego rozwiązywania złożonych problemów optymalizacyjnych.
20 listopada obędzie się ostatnie z cyklu webinarium. W trakcie seminarium prelegenci opowiedzą o wirtualnej pracy zespołowej oraz o metodologii wytwarzania aplikacji SOSE (Service Oriented Software Engineering).
Każde seminarium trwać będzie 30 minut, każde odbędzie się w piątek w godz. 10.00-10.30. Wszystkie spotkania poprowadzą naukowcy z PG. Studentów niech zachęci możliwość zdobycia 3 dodatkowych punktów ECTS. Szczegóły znajdują się na stronie webinariów.
Uwaga! Nagranie z pierwszego webinarium, w którym uczestniczyło ponad trzydzieści osób – naukowców i studentów, można zobaczyć na kanale CD NIWA na Youtube. Organizatorzy dziękują uczestnikom za czynny udział w webinarium, podczas którego eksperci z Politechniki Gdańskiej związani z projektem CD NIWA: dr inż. Jerzy Proficz oraz dr inż. Tomasz Boiński omówili m.in. możliwości składowania publikacji oraz innych prac w ramach repozytoriów i platform CD NIWA.