Rozpoczynamy rozbudowę Wydziałów Mechanicznego oraz Oceanotechniki i Okrętownictwa PG
Uroczyste podpisanie umowy na prace budowlane na Wydziale Mechanicznym oraz na Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej odbędzie się 6 lutego o godz. 10.00 w Sali Senatu Politechniki Gdańskiej. Zapraszamy dziennikarzy.
Prace obejmą: nadbudowę budynku Wydziału Mechanicznego o jedną kondygnację, przebudowę Laboratorium Spawalnictwa oraz Laboratorium Obrabiarek i Procesów Technologicznych zlokalizowanych w halach przy budynku Wydziału Mechanicznego. W planie jest także przebudowa i adaptacja budynku Laboratorium Maszyn i Systemów Okrętowych Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa.
Wartość dofinansowania całego projektu „Stworzenie nowoczesnej infrastruktury technicznej dla realizacji programu kształcenia Inżynierów Przyszłości w Politechnice Gdańskiej” wynosi: 67.186.928,68 zł, natomiast wartość rozpoczynającej się inwestycji to: 27.012.606,00 zł. Będzie to najdroższa inwestycja realizowana w ramach projektu Inżynier Przyszłości.
Prace budowlane (które realizować będzie firma Hartuna Sp. z o.o.) rozpoczną się w pierwszej połowie lutego i zakończą się w trzecim kwartale 2015 roku. W tym czasie sukcesywnie będą odbywać się przetargi na sprzęt i wyposażenie badawczo-dydaktyczne dla obu wydziałów.
Przypomnijmy, że w ramach projektu Inżynier Przyszłości udało się już przygotować Laboratorium 3D Wydziału Architektury (luty-grudzień 2012), a w trakcie realizacji jest budowa gmachu Centrum Nauczania Matematyki i Kształcenia na Odległość.
Dzięki realizacji projektu Inżynier Przyszłości powstanie 921 stanowisk do prowadzenia zajęć praktycznych. W ramach projektu przewiduje się tworzenie nowej infrastruktury edukacyjnej na wydziałach Mechanicznym, Oceanotechniki i Okrętownictwa oraz Architektury, jak też w Centrum Nauczania Matematyki i Kształcenia na Odległość, jak m.in.: studenckie przestrzenie modelowania matematycznego, laboratoria projektowania przestrzennego, laboratoria interaktywnej eksploracji wiedzy, laboratoria symulacji i modelowania zjawisk oraz procesów oraz studenckie przestrzenie konstrukcji iewaluacji.