Yacht Day, czyli najwięksi producenci jachtów w Polsce spotkają się ze studentami
Na dyskusję z udziałem największych producentów jachtów w Polsce oraz specjalistów projektantów i wykładowców zapraszamy pracowników, doktorantów oraz studentów. Spotkanie odbędzie się w najbliższą środę, czyli 6 listopada o godz. 10.00 w Audytorium Sipowicza na Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej. Wstęp wolny.
Tego samego dnia Politechnika Gdańska podpisze list intencyjny z Polską Izbą Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych – POLBOAT (godz. 9.00, gabinet rektora PG).
– Chcemy stworzyć miejsce spotkań przedstawicieli świata nauki, przemysłu oraz szeroko rozumianej przedsiębiorczości. Zależy nam, by jak najlepiej wykorzystać wiedzę oraz bazę materialną Politechniki Gdańskiej do realizacji wspólnych działań – mówi dr inż. Mohamed Hossein Ghaemi, prodziekan ds. kształcenia na Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa PG.
– Porozumienie wpisuje się w ideę realizowanego obecnie na naszej uczelni projektu Inżynier Przyszłości, który oprócz rozbudowy infrastruktury uczelnianej w centrum stawia studenta i kształtowanie jego umiejętności inżynierskich: planowania, projektowania, konstruowania i wnioskowania na podstawie przeprowadzonego doświadczenia. – kontynuuje dr Ghaemi.
Strony listu intencyjnego zamierzają utworzyć sieć współpracy, w ramach której prowadzić będą inkubatory, wspomagające powstawanie oraz rozwój małych i średnich przedsiębiorstw działających w oparciu o nowoczesne technologie. Ponadto interesariusze zobowiązują się wspierać procesy transferu technologii, jak również tworzyć warunki do kreowania nowych lub ulepszania istniejących technologii na podstawie prowadzonych badań na instalacjach doświadczalnych oraz w oparciu o specjalistyczne wyposażenie Politechniki Gdańskiej. Sieć współpracy ma także umożliwić prowadzenie działalności gospodarczej poprzez udostępnianie zasobów produkcyjnych.
W ramach porozumienia ustalono także, że co roku na Politechnice Gdańskiej odbywać się będzie Yacht Day. Podczas pierwszego spotkania, które odbędzie się jutro uczestnicy dyskutować będą m.in. o projektowaniu i technologiach wytwarzania małych statków i jachtów,praktykach studenckich, projektach grupowych, pracy dyplomowej i stażu przemysłowym,relacjach przemysł-dydaktyka-nauka, studiach zamawianych, a także o potrzebach dokształcania pracowników firm przez uczelnie.
Referaty wprowadzające do dyskusji wygłoszą:
*Prorektor ds. kształcenia PG, dr hab. inż. M. Dzida- Propozycje wprowadzania elementów CDIO w kształceniu inżynierów na PG. Realizowane i proponowane elementy Projektu INŻYNIER PRZYSZŁOŚCI
*Prezes POLBOAT, S. Nietupski - Prezentacja Izby polskiego przemysłu jachtowego: Status i perspektywy - Stocznie jachtowe – Dostawcy i producenci osprzętu.
*Dziekan Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa PG, dr hab. inż. J. Kozak –Kompetencje/Umiejętności WOiO dla gospodarki w zakresie technologii produkcji małych statków i jachtów. Realizowane i proponowane elementy procesu dydaktycznego.
Zapraszamy!