Pieniądze dla doktorantów. III edycja InnoDoktoranta
Do piątku 29 października doktoranci mogą składać wnioski o stypendium w ramach programu InnoDoktorant. Konsultacje dla tych, którzy zamierzają starać się o finansowanie odbędzie się we wtorek, 12 października o godz. 10.00 w auli Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej.
InnoDoktorant to program wsparcia dla doktorantów kształcących się w kierunkach przyczyniających się do wzmocnienia konkurencyjności i rozwoju gospodarczego Pomorza, wskazanych w Regionalnej Strategii Innowacji dla Województwa Pomorskiego.
W konkursie mają więc prawo uczestniczyć przedstawiciele kierunków przyrodniczych, ścisłych, w tym także ekonomiczno-prawnych, związanych z ochroną własności przemysłowej, transferem innowacji oraz komercjalizacji nowych technologii i produktów.
Stypendia dedykowane są młodym badaczom, którzy mają otwarty przewód doktorski i nie obronią się przed zakończeniem terminu umowy na udział w projekcie.
Do zdobycia aż 60 stypendiów. Jest o co walczyć, bowiem maksymalna kwota pojedynczego stypendium to 30 tysięcy złotych, która wypłacana jest przez 8 miesięcy.
Wnioski w wersji papierowej i elektronicznej (na płycie CD) wraz z załącznikami w kopercie z dopiskiem „InnoDoktorant”, należy dostarczyć do Kancelarii Ogólnej UMWP, która mieści się w Gdańsku przy ul. Okopowej 21/27, 80–810 w nieprzekraczalnym terminie do 29 października.
Uwaga! Nie decyduje data stempla pocztowego, a rzeczywista data wpływu wniosku do kancelarii.
Projekt InnoDoktorant realizowany jest w ramach priorytetu VIII Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, działania 8.2, poddziałania 8.2.2 Regionalne Strategie Innowacji ze środków EFS, budżetu państwa i budżetu Samorządu Województwa Pomorskiego.
Warto podkreślić, że doktoranci z PG już dwukrotnie brali udział w konkursie. W pierwszej edycji stypendia odebrało 25 osób z naszej uczelni na 50 wybranych do realizacji z całego województwa. Natomiast w roku ubiegłym wśród najlepszych znalazło się 34 doktorantów przygotowujących rozprawy na Politechnice Gdańskiej, co stanowi prawie 60 procent wszystkich wyróżnionych. Największą aktywnością wykazali się doktoranci z Wydziału Chemicznego, którzy zdobyli aż 19 stypendiów.
Więcej informacji znajdziesz na www.innodoktorant.pl. Na pytania odpowiedzą pracownicy Departamentu Rozwoju Gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego: tel. 58/326 83 00 lub 58/326 83 09.
Konsultacje na Politechnice Gdańskiej
12 października 2010, godz. 10.00, aula w Gmachu Głównym
O szczegóły pytaj w Sekcji Karier Studenckich PG, Bratniak, ul. Siedlicka 4, pokój 204
tel. 58/347 28 84, 58/347 16 90, biuro.karier@pg.gda.pl.