Politechnika Gdańska – kampus dla ludzi. 8 marca zapraszamy na debatę społeczną
68 hektarów ziemi w środku miasta, śmiałe inwestycje, 9 wydziałów, na których w tej chwili studiuje 25 tysięcy osób i pracuje 1,2 tysiąca naukowców. Politechnika Gdańska ma ambicję stać się atrakcyjną częścią Wrzeszcza, inspirującym miejscem nauki i wypoczynku.
Do dyskusji na temat pomysłów na mądre zagospodarowanie kampusu zaprosiliśmy przedstawicieli gminy odpowiedzialnych za politykę przestrzenną oraz miłośników Wrzeszcza. Liczymy na to, że dzięki środkom masowego przekazu informacja dotrze do szerszego grona odbiorców.
Analizę architektoniczno-urbanistyczną, przygotowaną przez zespół ekspertów z naszej uczelni przedstawi dr hab. inż. arch. Lucyna Nyka.
Koncepcja zagospodarowania przestrzennego zakłada stworzenie miejsc ekspozycji architektury, sztuki i nowoczesnych technologii, ale także terenów dedykowanych rekreacji. Najambitniejszą część opracowania stanowi idea odtworzenia Królewskiego Potoku, spływającego ze wzgórz morenowych, zamkniętego dziś pod ziemią.
Jak w te plany wpisać nowe budynki, które na terenie uczelni już powstają lub wyrosną w najbliższej przyszłości i co należy zrobić, aby kampus stał się miejscem interesującym i przyjaznym dla gości z zewnątrz? Na ile można ograniczyć ruch kołowy na rzecz pieszych i rowerzystów.
Dyskusję poprowadzi red. Lech Parell, szef działu „Magazyny i opinie” w redakcji Polski Dziennika Bałtyckiego oraz Zuzanna Marcińczyk, redaktor serwisu internetowego Politechniki Gdańskiej.
Więcej informacji na temat idei na stronie www.pg.gda.pl/campus.
Debatę organizują wespół: Dział Promocji Politechniki Gdańskiej we współpracy z przewodniczącą zespołu ds. rozwoju przestrzennego Politechniki Gdańskiej, dr hab. inż. arch. Lucyną Nyką oraz redakcją „Polski Dziennika Bałtyckiego”.
8 marca, godz. 16
aula Politechniki Gdańskiej
II piętro w Gmachu Głównym
ul. Narutowicza 11/12, Gdańsk Wrzeszcz
www.pg.gda.pl/campus